Kurzy

Co se u nás dozvíte

PŘEDPORODNÍ KURZ

Vše o péči o miminko

Porodem to nekončí, ale vše teprve začíná. Navštivte náš komplexní kurz, kde si budeme povídat a prakticky vás připravíme na kojení, ukážeme jak péčovat o novorozence. Povíme si co vás čeká v porodnici na oddělení pro matku a novorozence a nakonec zmíníme velmi důležité téma a tím je resuscitace. U nás si resuscitaci vyzkoušíte téměř naostro a to na interaktivní figuríně. Jsme porodní asistentky pracující na oddělení fyziologických novorozenců a rády Vám předáme všechno, co jsme se za svou praxí naučily a stále učíme. Pro podrobný obsah jednotlivých lekcí rozklikněte.

Příprava na porod

Připravte se na něj v těhotenství se svou porodní asistentkou

Chcete se dozvědet o porodu praktické informace od porodních asistentek? Nejsou skupinové kurzy pro Vás to pravé? Není tam dostatečné soukromí na podrobné prodiskutování Vašeho konkrétního problému? Víte například, že budete rodit císařským řerem a není pro Vás podstatné, jak probíhají jednotlivé doby porodní nebo čekáte dvojčátka a potřebujete se zeptat, jak může probíhat Váš porod a jaké máte možnosti? Přihlaste se na individualní kurz a my ho přizpůsobíme Vašim potřebám. Odpovíme Vám na všechny Vaše dotazy.

Resuscitace dítěte

Co když monitor dechu zazvoní ??

Individuální lekce resuscitace pro pár nebo jednotlice. Součástí je praktický nácvik resuscitace na interaktivní figuríně, která vám dá zpětnou odpověd, jak hluboko, jak pravidelně nebo v jakém místě masáž provadíte. Kromě nácviku resuscitace si řekneme něco o správném použití monitoru dechu, bezpečnosti spánku miminek a syndromu náhlého úmrtí.

 

Laktační poradenství

Navštivte naši porodní asistentku

Propustili Vás nedávno z porodnice a Vy si nejste jistá jestli děláte všechno správně? Nastal nějaký problém v kojení a vy potřebujete poradit co s tím? Nevahejte si domluvit laktační konzultaci u nás ve studiu v centru Hradce Králové, kde se Vám bude věnovat jedna z našich porodních asistentek mimo jiné pracující na novorozeneckém oddělení.

Zapůjčení stříbrných kloboučků

Ulevte si od bolesti

Stříbrné kloboučky jsou skvělá pomoc na bolestivé bradavky. Nejlepší si je vzít už do porodnice, kdy jsou bradavky nejvíce citlivé. Mají antibakteriální účinek a tiší bolest. Pekfektně podporují hojení prasklých bradavek nebo ragád. Nosí se mezi kojením, takže jsou vám jakousi ochranou proti zevním vlivům. 

Nechcete si kloboučky pořizovat nové za vysokou cenu ? Půjčte si je od nás. 

 

Zapůjčení bylinné napářky

Ženská bylinná napářka je příjemná procedura, kterou si můžete vychutnat v pohodlí domova. Ženy ji využívají v mnoha případech a životních etapách. Lze ji využít na konci těhotenství, při porodu nebo jako pomocníka pri poporodní rekonvalescenci. Mnoho žen jí využívá i v obobí menopauzy, při nepravidelné menstruaci, při opakujících se gynekologických zánětech.

Jak to chodí v hradecké porodnici

Základní informace k porodu

Výběr porodnice kam se rozhodnete jet rodit je velké rozhodnutí. Aby bylo pro vás co nejednodušší, máme pro vás tento kurz. Zodpovíme vám veškeré otázky ohledně porodu, péče o maminku a miminko, které vás napadnou. Řeč může být také o ambulatním porodu nebo porodních přaních.

Těhotenské a poporodní šátky

Bolí vás v těhotenství záda?

Nabízíme vám pomocníka -  ručně šitý trojcípý těhotenský/poporodní/pooperační šátek ze 100% bavlny.

K zakoupení na adrese Havlíčkova 836, Hradec Králové (po domluvě) nebo na Vaši adresu poštou. 

Cena: 1000,-/ks (+poštovné při zaslání poštou)

Porodem to nekončí

Jak se připravit na kojení ?

Kojení je přirozené a to nejlepší pro Vaše miminko. Přesto některé maminky doprovázejí z kojení obavy, zda vše hladce zvládnou a jestli půjde všechno dobře. Neřešte kojení až když nastane problém. Připravte se na něj včas, aby už od začátku bylo Vaše miminko spokojené, stejně jako vy. 

Prodej kosmetiky WELEDA

Chcete o miminko pečovat s kvalitní a přírodní kosmetikou?

Uvažujete o koupi přírodní a kvalitní kosmetiky? Weleda je značka s dlouholetou tradicí. Těší se oblibě mnoha zákazníku ať už úplně těch nejmenších až po dospělé. U Weledy si vybere každý.

Pokud váháte zda vybrat tuto značku, přijďte k nám do studia, kde si výrobky můžete vyzkoušet a ovonět. 

Domluvte si termín na tel. čísle nebo emailu.

Kosmetiku u nás najdete s příjemnou slevou a nemusíte platit poštovné. Některé výrobky máme skladem, tudíž si je rovnou můžete odnést s sebou. 

 

Péče o jizvu

Po císařském řezu nebo epiziotomii

Budete rodit císařským řezem? Nebo se chcete dozvědět více o péči o jizvu po porodním poranění? Navštivte naši lekci, kde si řekneme, jak předcházet srůstům a jakým způsobem podpořit hojení. Naučíme Vás pečovat o jizvu v prvních i následujích dnech, aby Vám jizva nebyla starostí.    

 

Šátkování

Tohle taky umíme

Přemýšlíte, že budete po porodu šátkovat? Může se jednat o hezkou alternativu k jízdě v kočárku. Zároveň tento způsob nošení dětí je přirozený a umožňuje blízký kontakt rodiče s dítětem.