O nás

Proč to vlastně děláme..

Jsme dvě porodní asistentky a zároveň kamarádky, které pracují  na oddělení fyziologických novorozenců. Pokud zrovna nepomáháme čerstvým maminkám během prvních dnů v jejich  nové životní roli, zaměřujeme se na vzdělávání těhotných žen a maminek po porodu. Během naší  praxe se setkáváme s problémy, kterým by se dalo předejít dostatečnou a kvalitní přípravou již v těhotenství. Proto jsme pro vás připravily řadu kurzů a lekcí, které vám  pomohou v nesnadných  situacích, které mohou nastat.

Moc dobře si uvědomujeme, že každá s vás má jiné představy o svém těhotensví, porodu a šestinedělí, jiný základ informací nebo odlišné potřeby. Právě z těchto důvodů ve své práci preferujeme individuální přístup. Všechny lekce jsou nastavené pro Vás a pro Vašeho partnera. Našim cílem je zodpovědět Vaše otázky a přizpůsobit lekci Vám na míru. 

 

Bc. Renáta Vašicová

Bc. Renáta Vašicová

Jsem porodní asistentka a má práce mě neskutečně baví. Pracuji na oddělení fyziologických novorozenců. Některé dny jsem nápomocná maminkám v péči o jejich čerstvě narozené miminko na oddělení, jindy zase přítomna u toho nejkrásnějšího okamžiku obou rodiču a tím je zrození nového človíčka. Ačkoli je moje práce v nemocnici velmi různorodá, pořád mi v ní něco chybělo, a to dostatek času a individuální přístup k ženám. Žádná těhotná žena není stejná. Každá má jiné obavy, jiný průběh těhotenství, jiný životní příběh nebo jiné přání, jak chce svůj porod prožít. A právě z těchto mnoha důvodů se vyklubal na svět tento "projekt", kdy jsme tu pro každou ženu a jejího partnera, kteří se chtějí na příchod nového člena rodiny připravit individuálně, chtějí klást otázky a mají chuť si vše vyzkoušet. 

Kurzy
 • Kurz recuscitace
 • Předporodní kurz - vše o péči o miminko
 • Jak to chodí v hradecké porodnici
 • Porodem to nekončí 
 • Masáže 
 • Tejpování 
 • Péče o jizvu 
Kontakt +420 603 701 417
Bc. Klára Hýsková

Bc. Klára Hýsková

V době, kdy se spolužáci na základní škole rozhodovali, kam budou směřovat jejich kroky dál, já měla hned jasno. Mé srdce to od začátku táhlo ke zdravotnicví a Střední Zdravotnická škola pro mě byla jasná volba. Následovalo studium Porodní asistence, protože miluju miminka. Nejenom péče o těhotnou ženu, ale i možnost být přítomna u okamžiku, kdy přichází na svět nový človíček je pro mě splněný sen. V současné době pracuji na oddělení novorozenců ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Stále se vzdělávám v oblasti péče o těhotné, ženy po porodu a novorozence. Jsem laktační poradkyně a poradkyně nošení dětí. Chtěla bych těhotným pomáhat získat sebedůvěru při přípravě  na porod a s ním spojenou následnou péči po porodu v období šestinedělí. Vše tak, abyste na toto krásné, ale často náročné období vzpomínali s úsměvem na tváři. 

Kurzy
 • Kurz resuscitace
 • Jak to chodí v hradecké porodnici 
 • Porodem to nekončí 
 • Šátkování 
Kontakt +420 723 996 072